Szkolenia

Według badań ‘American Society for Dermatologic Surgery’ (ASDS) wśród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych na całym świecie 45% – przed zabiegami z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego – stanowią procedury laserowe. Najbardziej popularne zabiegi laserowe obejmują leczenie rumienia, teleangiektazji na twarzy i nogach, usuwanie blizn i tatuaży oraz poprawę napięcia skóry. Największy wpływ na decyzję pacjenta w kwestii wykonania zabiegu laserowego, tuż przed znajomymi, ma wysokiej klasy specjalista lasero

Od 2015 roku ilość wykonywanych na całym świecie zabiegów laserowych wzrosła o 15%. Dowodzi to, że rynek medycznych zabiegów laserowych stanowi dziś najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedzinę medycyny. Obecnie umiejętność pracy na wysokoenergetycznych laserach medycznych jest nieodłącznym elementem codziennej praktyki w gabinecie medycyny estetycznej i dermatologicznym.

Rynek laseroterapii oferuje nieograniczoną niemalże ilość urządzeń opartych na różnych technologiach. Zrozumienie procesów odpowiedzialnych za skuteczność zabiegu oraz umiejętny dobór parametrów, pozwalają na uzyskanie efektów najbardziej satysfakcjonujących dla pacjenta.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy stworzyliśmy nowatorski program szkolenia w dziedzinie laseroterapii oparty w 100% na problematyce klinicznej.

Szkolenia obejmują wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu:

 • fizyka światła
 • oddziaływanie promieniowania laserowego na tkankę biologiczną
 • laser w medycynie (rodzaje i zastosowanie)
 • prawidłowy dobór technologii laserowej do problemu klinicznego
 • umiejętna kwalifikacja pacjenta do zabiegu laserowego (wskazania i przeciwwskazania)
 • praktyczne wykonanie zabiegu
 • efekty i skuteczność zabiegów laserowych (doświadczenia własne)
 • opieka po zabiegach laserowych (zasady postępowania i komunikacja z pacjentami)
 • umiejętne radzenie sobie z możliwymi powikłaniami (procedury postępowania poparte ‘case study’)
 • przygotowanie dokumentacji zabiegowej (zgoda na zabieg, wzorcowa dokumentacja: wideo, zdjęcia)

przygotowanie dokumentacji zabiegowej (zgoda na zabieg, wzorcowa dokumentacja: wideo, zdjęcia)

W czasie szkoleń wykorzystujemy urządzenia laserowe wiodących producentów i aktualnie najnowsze technologie. Zapewniamy zdobycie wiedzy niezbędnej do bezpiecznego i skutecznego posługiwania się medycznymi laserami wysokoenergetycznymi bez względu na rodzaj i markę sprzętu. Samodzielne wykonywanie zabiegów w części praktycznej szkolenia, na żywych modelach pod okiem doświadczonych specjalistów, zapewnia doskonałe przygotowanie do pracy we własnym gabinecie. Tematyka szkoleń dotyczy nie tylko zabiegów powszechnie uznawanych za upiększające.

Nasi specjaliści wykorzystują lasery jako element terapii wielu chorób dermatologicznych np. łuszczycy, trądziku, blizn po trądzikowych i keloidów. Zdobyta wiedza pozwoli na wykorzystanie każdego rodzaju urządzenia nie tylko w miesiącach bez słonecznych, jak powszechnie się uważa.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

 • Kadrę szkoleniową stanowią specjaliści z wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniem w pracy z laserami, posiadający na swoim koncie setki zabiegów, na co dzień wykonujący procedury z wykorzystaniem różnych technologii. Założyciel Centrum Szkoleniowego posiada 15 letnie doświadczenie w terapiach laserowych oraz duże doświadczenie szkoleniowe zdobywane w kraju i za granicą.
 • Możliwość zdobycia wyczerpującej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu laseroterapii oraz sposobów łączenia procedur laserowych z innymi zabiegami medycyny estetycznej.
 • Centrum szkoleniowe posiada akredytację ALMA LASERS Int. jako referencyjny ośrodek szkoleniowy dla najnowszych technologii z wykorzystaniem najnowocześniejszych aktualnie urządzeń laserowych, z dostępem do najszerszej wiedzy teoretycznej i praktycznej opartej na danych z działu naukowo – badawczego ALMA LASERS Int
 • Stawiamy na rzetelną wiedzę teoretyczną i dokładne przygotowanie praktyczne do samodzielnej pracy z laserem.
 • Wiedza zdobyta w naszym centrum pozwoli na świadome podjęcie decyzji o wyposażeniu gabinetu w odpowiednie dla jego profilu urządzenie laserowe - bez ponoszenia zbędnego ryzyka i z zaoszczędzeniem czasu (i pieniędzy).

Ułatwimy Ci osiągnięcie sukcesu w dziedzinie laseroterapii!

zapisz się na szkolenie

* Pole wymagane
** Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez CM Medevac z siedzibą ul. Kopernika 1/3, 90-509 Łódź oraz przyjmuję do wiadomości, że CM Medevac jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez CM Medevac., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym.